Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamızın sektöre başlangıcı 1996 yılında Aysat madeni yağlar ile gerçekleşmiştir. Ocak 2009 tarihinde Lubratech şirketi kurulmuştur. Endüstriyel yağ ve otomotiv yağları sektöründe 2017 itibariyle EPDK lisanslı üreticisi olarak; Lubratech markası ile üretilmekte ve pazarlanmaktadır. Firmamız deneyimleri sonucu oluşan Know-How, yurt dışı kaynaklı katkıları ve Tüpraş kaynaklı baz yağları kullanarak uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.

2013 yılında grup şirketlerimizden olan WST Rüzgâr Enerji Sistemi kurularak madeni yağ serüvenimize yeni boyut kazandırılmıştır. WST, ithal edilen ekipman yerine Tübitak Ar-Ge projesi ile kendi teknolojisinde ilk milli yağ değişim ekipmanını üretmiştir. Geliştirdiği türbin yağı filtrasyon ve değişim prosesi Know-How’ı ile sektöründe fark yaratmış ve Avrupalı rakiplerinin önüne geçmiştir.

Firmamızın Ar-Ge bölümü verimli endüstriyel çözümler yaratan inovatif ürünlerin pazara sunulması konusunda kesintisiz bir çalışma içerisindedir. Firmamız bu kapsamda 2018 yılı içerisinde Ar-Ge merkezi olmak konusunda ön çalışmalara başlanmış ve 2018 yılı aralık ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak Ar-Ge merkezi belgesini almıştır. Lubratech’i rakiplerinden ayıran ve tercih edilir kılan özellikleri olan deneyimli kadrosu ile fark yaratan müşteri odaklı çalışma modeli Ar-Ge faaliyetlerimizin çalışma prensibini oluşturmaktadır. Ar-Ge departmanımızın çalışmaları sonucu çoğunlukla maksimum fayda yaratan ürünler dizayn edilmektedir.